Jdi na obsah Jdi na menu
 


Audio Video

Příspěvky

Google: Android je minimálně stejně bezpečný jako iOS

17. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Hlavním důvodem, proč lidé raději upřednostní operační systém iOS před Androidem, je bezpečnost, tedy alespoň ještě nedávno tomu tak bylo. Málokdo by si troufl prohlásit, že bezpečnost iOS není na špičkové úrovni. Slabší zabezpečení u systému Android je však zcela logické, jen přeci se jedná o mnohem otevřenější software, než je právě konkurenční iOS. Není […] The post Google: Android je minimálně stejně bezpečný jako iOS appeared first on Dotekománie.cz .
 

Spotify chystá zcela nové uživatelské rozhraní

17. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Máme skvělou zprávu pro všechny uživatele švédské hudební streamovací služby Spotify. Podle nejnovějších informací se uživatelé obou platforem, tedy iOS a Androidu, dočkají zcela nové aktualizované aplikace. Původní informace byla objevena na sociální síti Reddit, kde jsou dokonce nahrány snímky obrazovky nové aktualizace. Spotify: Nové uživatelské rozhraní Novinka je podle všeho prozatím dostupná ve chvíli, […] The post Spotify chystá zcela nové uživatelské rozhraní appeared first on Dotekománie.cz .
 

Jak přizpůsobit Apple Watch různým tréninkům [návod]

17. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Schopnost sledovat metrické údaje je jednou z nejdůležitějších funkcí jakékoli fitness aplikace Apple Watch. V tomto článku si tedy ukážeme, jak snadno můžete tyto metriky přizpůsobit. Metrické údaje v reálném čase aplikace pro cvičení – Workout – zobrazuje, jakmile zvednete zápěstí během sportovních aktivit. Pokud chcete během tréninku co nejrychleji zjistit svůj kondiční pokrok, jednoduše […] The post Jak přizpůsobit Apple Watch různým tréninkům [návod] appeared first on Dotekománie.cz .
 

10 nejlepších filmů, kde hrdina bere spravedlnost do svých rukou [video]

17. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Soudcova noc, Pokrevní bratři, Muž v ohni, Rozsudek smrti, Mé druhé já, 96 hodin, Gran Torino, Harry Brown, Ctihodný občan, Equalizer. Když selhává právní systém, přichází čas vzít spravedlnost do svých rukou.
 

Aplikace Fotoaparát Google dostává vylepšení

16. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Fotoaparát Google v poslední době nedostal nikterak významnou aktualizaci a nabízí stále omezené možnosti, které by měly stačit dle Googlu každému běžnému uživateli. Nyní se ale v nejnovější verzi objevilo několik novinek, které spíše mají napomoci v ovládání. Ikonky a jedno varování navíc Při spuštění aplikace Fotoaparát Google 5.2 si možná na první pohled nevšimnete ničeho […] The post Aplikace Fotoaparát Google dostává vylepšení appeared first on Dotekománie.cz .
 

Spotify testuje hlasové vyhledávání

16. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Hrstka vyvolených testuje novou funkci streamovací aplikace Spotify. Konkrétně se jedná o hlasové rozhraní. V prostředí aplikace uživatel stiskne tlačítko mikrofonu, které jej vyzve k hlasové komunikaci například „přehrát Jaromír Nohavica“ nebo „poslouchat můj playlist“ a poté se zobrazí požadované výsledky. Pochopitelně jde k hlasovému vyhledávání ve Spotify použít i Google Asistent, při zadání příkazu […] The post Spotify testuje hlasové vyhledávání appeared first on Dotekománie.cz .
 

Obchod Play zřejmě nabídne video reklamy

16. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Video obsah táhne a upoutá pozornost nejednoho uživatele, ať už v kladném smyslu, nebo ne. Google si nyní pohrává s možností integrace video reklam přímo do Obchodu Play. Samozřejmě se bude jednat hlavně o další způsob monetizace obsahu, přičemž se jedná o další způsob propagace pro vývojáře a různé společnosti. Video reklamy v obchodě s […] The post Obchod Play zřejmě nabídne video reklamy appeared first on Dotekománie.cz .
 

Něco jako iPhone SE2 možná dorazí dříve díky čínským výrobcům

16. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Apple uvedl reinkarnaci staršího designu v roce 2016 v podobě novinky iPhone SE. Už minulý rok se spekulovalo, že by měla přijít další generace, ale nakonec jsme se nedočkali. V poslední době se objevují spekulace, že bychom mohli očekávat iPhone SE2 již letos, ale spekulace zatím nejsou nikterak konkrétní. Nyní se ale objevilo údajné video zachycující připravovanou […] The post Něco jako iPhone SE2 možná dorazí dříve díky čínským výrobcům appeared first on Dotekománie.cz .
 

BLOCKS spouští projekt s názvem Project OpenWatch

16. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Dnešní doba chytrých zařízení obsahuje mimo samotné chytré telefony již i další zařízení. Mohli jsme slyšet o chytrých lampách, chytrých brýlích či hodinkách. V dnešním článku si podrobněji představíme Project OpenWatch. Ten se týká právě zmíněných chytrých šperků na zápěstí. Project OpenWatch: Sestavte si hodinky jako stavebnici Spousta předních společností, které se zabývají produkcí chytrých […] The post BLOCKS spouští projekt s názvem Project OpenWatch appeared first on Dotekománie.cz .
 

Novinka Xiaomi Redmi Note 5 (AI Dual Camera)

16. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Xiaomi má skutečně velké portfólio zařízení, přičemž některé modely jsou specificky upravovány na konkrétní trhy. Zatímco se proslýchalo, že by mělo dojít ke zrušení série Note, tak nakonec se objevila tato novinka v Indii. V podstatě se jednalo o upravený model Redmi 5 Plus. Nyní došlo na uvedení další verze, která by mohla být shodná s […] The post Novinka Xiaomi Redmi Note 5 (AI Dual Camera) appeared first on Dotekománie.cz .
 

Avengers: Infinity War – nový trailer na očekávaný filmový hit

16. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Zatím co v podstatě průměrný a předvídatelný Černý panter trhá rekordy v návštěvnosti a Marvelu vydělává stovky miliónů dolarů, už se pomalu můžeme těšit na Avengers: Infinity War. V novým traileru tvůrci ukázali zase o trochu více, nicméně jak už je zvykem, neprozradili více, než je nutné k ...
 

Google+ vylepšuje boj proti spamu v komentářích

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Google ohlásil další změny pro svou sociální síť Google+, přičemž již nyní jsou vidět první nejen grafické proměny. Kromě těchto vylepšení se ale očekávalo, že vývojáři zapracují na jiném nešvaru. Konkrétně je tím myšlen spam v komentářích, kde se objevují opravdu zvláštní příspěvky s divným obsahem (i reklamním). Kolikrát ani nesouvisí s tématem příspěvku. Google+ […] The post Google+ vylepšuje boj proti spamu v komentářích appeared first on Dotekománie.cz .
 

Česká aplikace Vocabulary Miner se po roce existence dočkala významné aktualizace

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Česká aplikace z dílny studia Skoumal se dočkává větší aktualizace po roce od uvedení na trh. Aplikace se díky tomu blíží k pětitisícové hranici stažení. Vocabulary Miner má jednoduchý design a známé metody učení, jako je například tzv. flash cards. Díky více než 2000 balíčků různých slov v různých jazycích se můžete naučit mnoha novým […] The post Česká aplikace Vocabulary Miner se po roce existence dočkala významné aktualizace appeared first on Dotekománie.cz .
 

Google zpřístupnil technologii nejen pro vytváření portrétních snímků

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Google si čas od času připraví nejen softwarovou vychytávku určenou jen pro své smartphony. Současná generace Pixelů 2 (XL) přišla s pokročilým HDR+ režim a také módem pro focení portrétů, kde dochází k rozmazání pozadí za foceným objektem. Portrétní režim od Googlu jako open source Portrétní režim není v současnosti ničím novým u jakéhokoliv mobilního […] The post Google zpřístupnil technologii nejen pro vytváření portrétních snímků appeared first on Dotekománie.cz .
 

Xiaomi Wi-Fi router z českého skladu za 600 Kč [sponzorovaný článek]

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Xiaomi se nevěnuje jen mobilním telefonům, ale spoustě dalším elektronickým zařízením. Například vyrábí i skvělé a rychlé Wi-Fi routery. Nyní si jeden takový můžete pořídit díky slevě na Gearbestu za cenu 600 Kč, k dispozici z českého skladu. Tedy do týdne ho budete mít u sebe doma. Z českého skladu ještě levněji Díky nedávno otevřenému […] The post Xiaomi Wi-Fi router z českého skladu za 600 Kč [sponzorovaný článek] appeared first on Dotekománie.cz .
 

Xiaomi významnou expanzí posílí svůj tržní podíl

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Další výrobce původem z Číny plánuje v nejbližších měsících expanzi na mobilní trh do Spojených států. Generální ředitel společnosti Xiaomi prozradil první informace v nejnovějším rozhovoru pro deník Wall Street Journal, kde tuto skutečnost sám potvrzuje. Velké konkurence se tedy dočká firma ZTE, která tam v menší míře dodává svá zařízení a také Huawei, jimž […] The post Xiaomi významnou expanzí posílí svůj tržní podíl appeared first on Dotekománie.cz .
 

Nomu M6: Nejtenčí a nejstylovější odolný smartphone

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Hned na úvod zde máme zajímavý poznatek, co si společnost Nomu myslí o existenci odolných telefonů. „V dnešním světě, ve kterém vládne závislost na mobilních zařízeních je právě závislost velikým problémem. Lidé si dobrovolně ničí zdraví a hlavně jejich zrak dlouhým, převážně nočním, pozorováním zářícího displeje jejich chytrého zařízení. Někteří lidé se snažili zbavit, nebo-li […] The post Nomu M6: Nejtenčí a nejstylovější odolný smartphone appeared first on Dotekománie.cz .
 

Android Wear se nově jmenuje Wear OS by Google

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Android Wear je upravená verze běžného mobilního operačního systému Android pro chytré hodinky. Dalo by se říci, že právě tento segment nezažívá takový rozmach, jak by se čekalo. Tomu odpovídalo i množství novinek, ale naštěstí se sem tam nějaké objevovaly. Nyní ale dochází k celkem podstatné změně. Wear OS Již nyní je k dispozici zcela […] The post Android Wear se nově jmenuje Wear OS by Google appeared first on Dotekománie.cz .
 

HTC U12+ přijde se čtyřmi foťáky

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Moc spekulací kolem nadcházejícího top modelu U12+ od HTC zatím nebylo. V podstatě se objevily jen údajné specifikace, ale jim jsme nepřikládali nějak velkou váhu. To se do jisté míry mění, jelikož je Evan Blass (@evleaks) v podstatě potvrdil. Ten má zpravidla v oblasti úniků pravdu a zveřejňuje přesné informace. HTC U12+ Kromě potvrzení specifikací […] The post HTC U12+ přijde se čtyřmi foťáky appeared first on Dotekománie.cz .
 

Získejte kvalitní gimbal FeiyuTech Vimble C s 38% slevou! [sponzorovaný článek]

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Smartphony dnešní generace již oplývají spoustou skvělých funkcí, které udělají váš snímek v té nejlepší kvalitě. Mezi ně patří různé filtry, profesionální úpravy, díky kterým budou fotografie jako ze zrcadlovky. Ovšem postrádají kvalitní stabilizaci obrazu při natáčení.Této nevýhody si všiml internetový obchod TomTop.com a rozhodl se nabídnout řešení v podobě kvalitního gimbalu se 38% slevou! […] The post Získejte kvalitní gimbal FeiyuTech Vimble C s 38% slevou! [sponzorovaný článek] appeared first on Dotekománie.cz .
 

Onkyo TX-NR686: nový, dobře vybavený 7.2 kanálový AV receiver

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

K letošním novinkám patří 7.2 kanálový AV receiver Onkyo TX-NR686 s THX certifikací, který nabídne výkon 165 W na kanál. Patří do střední třídy, ale přitom nabízí prakticky všechny funkce, u AV receiverů lze mít. Nabízí nativní dekódování nejnovějších formátů 3D zvuku DTS:X a Dolby Atmos, ale také ...
 

Yamaha A-S701: poctivý, kvalitní integrovaný Hi-Fi zesilovač [test]

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Zesilovač Yamaha A-S701 je to, čemu by se dalo říct "klasické hi-fi". Základem všeho je až nečekaně pečlivá konstrukce. Takhle má vypadat solidní, bez chyb, problémů a omezení navržený dostupný zesilovač, který dělá slovu "Hi-Fi" čest.
 

Vinylový kombajn

15. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Gramofony s vestavěným zesilovačem tvořily ještě v 80. letech základ každé stereo aparatury. V nové inkarnaci nabízí stejné služby moderní domácnosti gramofon „vše…
 

Zprávy pro Android si na KitKat už nenainstalujete

14. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Není neobvyklé, že vývojáři čas od času změní minimální verzi systému Android vyžadovanou jejich aplikací. Zpravidla se takto děje tehdy, když konkrétní verze systému je u minima uživatelů. Většinou se jedná o velmi malá procenta a tudíž již není ekonomické podporovat starší Androidy. Google udělal takovou změnu u aplikace Zprávy pro Android. Google odřízl 12 % […] The post Zprávy pro Android si na KitKat už nenainstalujete appeared first on Dotekománie.cz .
 

Novinky v Androidu P – otravné notifikace, šetření dat na WiFi a další drobnosti

14. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Teprve před týdnem jsme se dočkali představení Androidu P a zatím to vypadá, že se jedná o jednu z nejvíce upravených verzí. Změny jsou napříč celým systémem, přičemž se Google zaměřil i na drobnosti, které mají zjednodušit používání. Google představuje Android P Novinky v Androidu P – barvičky, hodiny a výřez v displeji Novinky v […] The post Novinky v Androidu P – otravné notifikace, šetření dat na WiFi a další drobnosti appeared first on Dotekománie.cz .
 

Nově v českých obchodech – Nokie z Mobile World Congress 2018

14. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Výrobci mobilních telefonů představí své zařízení, přičemž samotný prodej začne až o několik týdnů nebo měsíců později. Jestliže si novinku chcete koupit, musíte sledovat na nejrůznějších webech články informující o dostupnosti. Avšak většinou se dozvíte jen datum. Abychom vám ušetřili čas, začali jsme sledovat dění na českém trhu. Níže jsou uvedeny smartphony, které se prvně objevily […] The post Nově v českých obchodech – Nokie z Mobile World Congress 2018 appeared first on Dotekománie.cz .
 

WhatsApp rozšiřuje časový rámec pro smazání zpráv

14. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Velmi populární komunikační nástroj WhatsApp se nově dočkal rozšíření časového okna, díky kterému mohou uživatelé smazat zprávu, kterou již odeslali osobě nebo skupině. O této novince původně informovalo WABetaInfo, následně zahraniční server The Verge. Novinka se nachází v nejaktuálnějším instalačním balíčku v2.18.31. V praxi to znamená, že uživatelé mají nyní až jednu hodinu, osm minut […] The post WhatsApp rozšiřuje časový rámec pro smazání zpráv appeared first on Dotekománie.cz .
 

Rylo Camera dostupná nově pro Android

14. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Netrvalo tomu dlouho a po necelém půl roce přináší společnost Rylo svoji 360stupňovou kameru ve variantě podporující také operační systém Android. Americký výrobce totiž doposud nabízel verzi pouze pro jablečný iOS. Kamera bude velkým konkurentem například pro GoPro Fusion, ale případní majitelé u Rylo získají navíc pokrokovou stabilizaci obrazu nebo vlastní softwarové řešení pro dodatečné […] The post Rylo Camera dostupná nově pro Android appeared first on Dotekománie.cz .
 

Xiaomi Amazfit Sports 2 nyní za skvělou cenu [sponzorovaný článek]

14. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Čínský výrobce představil dlouho očekávanou druhou generaci hodinek Amazfit Sport. Zajímavé je, že se společnost vůbec poprvé odhodlala rozdělit své hodinky do dvou kategorií – Amazfit Sports 2 a 2s. A na obě varianty máme nyní slevové kupony. Sportovní generace Amazfit Sports 2/2S Amazfit Sports Smartwatch 2 přináší zcela nový vzhled ve srovnání s první generací. Druhá generace […] The post Xiaomi Amazfit Sports 2 nyní za skvělou cenu [sponzorovaný článek] appeared first on Dotekománie.cz .
 

Huawei P20 lite přichází na český trh a nabízí nakousnutý displej

14. 3. 2018

| Rubrika: Audio Video

Očekávali jsme, že se společností Apple nebo firmou Essential nechají inspirovat méně známí výrobci z Číny, ale již na veletrhu MWC dokázal Asus napodobit iPhone X nebo Essential Phone. Samozřejmě tím myslíme výřez v displeji. Nyní ale přichází Huawei se svojí novinkou, která taktéž nabízí nakousnutý displej. Neočekávejte, že by novinka Huawei P20 lite ve výřezu v […] The post Huawei P20 lite přichází na český trh a nabízí nakousnutý displej appeared first on Dotekománie.cz .