Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak nastavit emailový účet do aplikace Mail

19. 10. 2017

Nastavení emailového účtu: 

Menu nastavení účtu lze otevřít dvěma způsoby: 

  1. Menu / Apple / Předvolby systému / Internetové účty

  2. Otevřete aplikaci Mail a z Menu / Mail / Účty

V okně Internetové účty se nenastavují jen emailové účty, ale všechny účty pro synchronizaci kontaktů, kalendářů, poznámek atd. Proto se nenechte vyvézt z míry, když už zde nějaké účty budou. Například iCloud a Game Center účet. 

Jak přidat nový poštovní účet:

Nastavíme si emailový účet na Seznam.cz.
Vlevo dole pod seznamem účtů klikněte na malé tlačítko "+". Na pravé straně okna se zobrazí seznam přednastavených internetových služeb. Pokud máte email třeba na Googlu, tak klikněte na Google. Pokud v nabídce není Váš poskytovatel, tak odrolujte dolů na poslední položku "Přidat jiný účet" a potvrďte jí. Rozvine se další seznam, kde si vyberte jaký typ účtu chcete nastavit. Klikněte na "Poštovní účet". Nyní v novém okně vyplňte Vaše jméno, které se bude zobrazovat ostatním, když jim pošlete email. Dále emailovou adresu a heslo. Poznámka: Zavináč se píše pravý ALT + ě. Klikněte na tlačítko "Přihlásit se". 


mail---nastav---1.png

V dalším okně si zvolte typ účtu: IMAP nebo POP3. Osobně doporučuji rozhodně IMAP a to na všech Vašich zařízeních. Poté vyplňte pole "Server příchzí pošty" a "Server odchzí pošty". Pro Seznam.cz je to: imap.seznam.cz a smtp.seznam.cz. Červené hlášky dole že se účet nemohl ověřit si nevšímejte. Nakonec stiskněte tlačítko "Přihlásit". 

mail---nastav---2.png

V dalším okně zaškrtněte co chcete synchronizovat. Nechte tedy zaškrtnutou položku "Pošta" a položku "Poznámky" odškrtněte (zrušte zaškrtnutí) a klikněte na tlačítko "Hotovo". Tím máte hotovo a můžete zavřít okno "Internetové účty".

mail---nastav---3.png

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář